Desenli Çini Karolar

Karoantik desenli yer karoları, geçmişten gelen ve unutulmaya yüz tutmuş bu zanaatı modern desenlerle yorumlayıp, estetik, teknik ve beceri ile çok güzel ve kaliteli ürünler ortaya çıkarmaktayız.

Mekanların ruhuna göre desenli yer karolarımızı tasarlayıp, motifleri özenle seçerek mekan uyumunu sağlamaktayız. Karoantik desenli yer karoları, tasarımcılarımız mekana ait özel desenli karo mozaikler tasarlayıp mekana ayrı bir güzellik katılmaktadır.

Üretilen karosiman karolarımız sadece o mekanın özel kılınması için yeterli gelmektedir.

Desenli yer karo çinilerimiz istenilen renge göre üretilebilmektedir.

Desenli Karolarımızın Teknik Özellikleri

Karoantik desenli karo çini (terazzo karolarda denmektedir) ürünlerimizde sağlığa zarar veren hiçbir ürün kullanılmaz. Desenli karo çinilerde içerik olarak kullanılan malzemeler; mermer tozu, çimento, özel ve kaliteli pigment tozboya ve agreganın doğru oranlarda birleşiminden meydana gelir.

desenli karo ebatlarıDesenli karo çiniler deneyimli ustalarımızın el becerileriyle yüksek teknoloji ürünü pres makinelerimizde yüksek basınçla her biri tektek bir sanat eseri olarak üretilmektedir.

Boyut olarak, desenli karo çinilerimiz 20 x 20 x 1.8 cm.'dir. Renkli katman tabakası 6 ile 9 mm. arası civarındadır. Desenli yer karolarımızın su ve nem emiciliği çok düşük olup darbelere karşı dayanımı maksimum düzeydedir.

Desenli karolarımızın üretiminde UV (ultraviyole) ışınlardan etkilenmeyen ve renk tonunu yıllarca kaybetmeyen pigmentlerle beraber çeşitli agregalar kullanmaktayız. Herhangi bir solma yapmayacağından dolayı dış mekanlara döşenmesinde bir sakınca yoktur.

Desenli karo çiniler arka ve ön tarafına silim işlemi uygulanarak duvar karosu olarak duvarlara da döşenebilmektedir.


Desenli Çini Karo Modellerimiz

desenli yer karoları

karoantik - logo
İletişim Bilgileri
Adres
Baklacı Mh. Cumhuriyet Cd. No:37 Çavuşbaşı, Beykoz / İstanbul
Telefon
0216 479 12 52
GSM
0532 574 00 93
Email
info@karoantik.com