Hakkımızda

desenli karo imalatı

Mozaik karo; 19. yüzyılın ortalarında Fransa'da üretilmeye başlanmış daha sonra Akdeniz ülkeleri İspanya, İtalya ve Yunanistan'da üretilmeye başlanmıştır. 1900 yıllarında ise İstanbul'da kullanılmaya başlanmıştır. Daha çok Beyoğlu, Galata, Adalar, Kurtuluş, Kadıköy ve Bakırköy gibi bölgelerde sıkça kullanılmıştır.

9. yüzyılın ortalarında yapıların yer ve duvar kaplamalarında kullanılan mozaik karo üretildiği ülkenin mimari çizgilerini yansıtarak estetik bir anlayış getirmiştir. Mukavemeti (dayanımı) üretildiği hammadde olan çimento ve mozaikten alır. Estetik görünümünü mimari çizgilerin ve kullanılan kaliteli boya ile ortaya çıkmasından alır. Dolayısıyla hem dayanıklı hem de estetik bir ürün ortaya çıkmış olur.

20. yüzyılda aşırı yapı üretiminin getirdiği daha ucuz ve üretimi hızlı malzemeler olan seramik ve plastik ürünler dolayısıyla mozaik karo bir süre hızlı gelişememiştir. Bu dönemde mimari kaygıdan daha çok ucuz malzeme tercih edilmiştir. 21. yüzyıl itibariyle yapılardaki yapılardaki mimari kaygı tekrar önem kazanmaya başlamıştır. Bunun neticesinde mozaik karo tekrar önem kazanmıştır.

Bizde mimar ve mimari kaygı taşıyan müşterilerimizin isteklerini gözönüne alarak bu sektörde en iyiler arasında yeralmaya karar verdik. Amacımız en çok üretim değil en kaliteli ve standartların ötesinde ürünler üretmektir. Bunun neticesinde mimar ve diğer müşterilerimizin beğenisini kazanmak ve her türlü projede beraber çalışmaktır.

Estetik ortamları beraber oluşturmak dileğiyle...

karoantik - logo
İletişim Bilgileri
Adres
Baklacı Mh. Cumhuriyet Cd. No:37 Çavuşbaşı, Beykoz / İstanbul
Telefon
0216 479 12 52
GSM
0532 574 00 93
Email
info@karoantik.com